0سبد خرید

پوکه معدنی

   پوکه معدنی دانه سبک حاصل از فعالیتهای آتشفشانی میباشد که  مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به سایز مصالح ساختمانی مشابه ان از قبیل شن و ماسه وزن مخصوص بسیار کم پوکه معدنی و دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل ان رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یازرد است.

پوکه معدنی برای شیب بندی پشت بام ،ساخت بلوک های سبک ،موزاییک و پر کردن سطوح مختلف ساختمان و غیر ه استفاده می شود.

پوکه ماسه ای،به دلیل وزن بسیار کم نسبت به ماسه معمولی درکارگاه های ساخت بتن بلوک زنی و پر نمودن سطح لوله کشی های ساختمانی و مورد استفاده قرار می گیرد.

پوکه عدسی، به دلیل اندازه  وزن بسیار کم درکارگاه هی تولید بلوک های سقفی بسیار سبک مورد استفاده قرار میگیرد.

پوکه نخودی موارد مصرف زیادی دارد از جمله شیب ذارکردن سقف ساختمانها و هم سطح نمودن کف طبقات

پوکه فندوقی و بادامی: همانند پوک نخودی میباشند و بعلت سایز بزرگتر قیمت کمتری هم دارد.

موارد مصرف سنگ پوکه در تصفیه خانه های آب و فاضلاب ،سد سازیها پلها مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه استخراج پوکه معدنی:

     پس ازحفر ترانشه توسط بلدوزر عملیات باطله برداری یعنی برداشتن سنگ و خاک ازروی لایه های پوکه معدنی انجام می شود. در مرحله بعد عملیات بارگیری به کمک لودر صورت می پذیرد ماده معدنی به وسیله کامیون کمپرسی از محل معدن حمل می شود.

خواص و کاربرد پوکه معدنی

وزن مخصوص پایین پوکه معدنی بین نیم تا هفت دهم به طوری که روی آب شناور می ماند

عایق صدا،گرما و سرما

مقاوم در مقابل اتش سوزی به طوری که تا 760 درجه سانتیگراد هیچ تغییری در حجم و شکل آن حاصل نمی شود.نقطه ذوب این ماده معدنی 1342 درجه سانتیگراد می باشد.

استحکام بتون و مصالح تشکیل شده از پوکه معدنی از میزان بالای دوام نسبت به وزن برخوردار می باشد موارد مصرف جهت شیب بندی بامها و کف ساختمان(دانه ها و ذرات کوچکتر از 40 میلیمتر )

برای تهیه بلوکهای سبک سقفی و دیواری، موزاییک سبک بتون سبک برای قطعات باربر سبک و قطعات جدا کننده بعنوان عایق حرارت برای سردخانه ها گرمخانه ها و پوشش لوله های حرارتی (دانه های 2تا 40 میلیمتری)

برای استفاده در ساختمان سدها اسکله ها و پلها

نکته قابل توجه اینکه بتون ساخته شده از پوکه معدنی علاوه بر سبکی در مقابل عوامل مختلف محیطی نیز دارای استحکام و مقاومت فوق العاده ی باشد.

مخلوط این ماده با آهک شکفته تشکیل نوعی سیمان طبیعی را می دهدکه در زیر آب و بیرون آب سخت می گردد در صنعت سیمان می توان از این ماده معدنی به عنوان یکی از اجزا مهم تشکیل دهنده سیمان استفاده نمود.

همچنین پوکه معدنی عایق خوب صدا و حرارت نیز باشد.

     درفروشگاه اینترنتی سرزمین مصالح استاندارد انواع پوکه معدنی به صورت انلاین ارایه می گردد.

قیمت پوکه نیز در سایت به روز می باشد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()