0سبد خرید
جستجوی پیشرفته

طراحی سازه

مهندس سازه(به انگلیسی: Structural engineer)، وظیفه تحلیل، طراحی، برنامه‌ریزی و پژوهش دربارهٔ اجزاء و سیستم‌های سازه‌ای را برعهده دارد تا به اهدافی همچون تضمین امنیت و آسایش کاربران و ساکنان دست یابد. وظایف مهندس سازه، در حوزهٔ ایمنی، فنی، اقتصادی و محیط زیست بوده و ممکن است شامل عوامل زیبایی‌شناسی و اجتماعی نیز باشد

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

نقشه های فاز یک: ترسیم دقیق نقشه ها با مقیاس 1:50یا 1:100

نقشه های فاز دو: شامل نقشه های اجرایی می باشد.

نقشه های فاز یک:

بعداز تکمیل نهایی وقطعی طرح نقشه های ساختمان را به طور دقیق با مقیاس 1:50یا 1:100 ترسیم می کنند. نقشه هایی که ویژگی های معماری ساختمان از قبیل نحوه ی استقرار و روابط فضا مشخصات نماهای ساختمان را نشان می دهد اصطلاحا نقشه های فاز یک معماری نام دارند.

این نقشه ها برای معرفی ساختمان وطرح به کارفرما و استفاده کننده هاو اخذ نظرآنها استفاده می شود از نقشه های فاز یک می توان اجرای سازه وتاسیسات ساختمان را ارزیابی کرد و هزینه وزمان اجرای پروژه را بر آورد نمود. نقشه های فاز یک مبنای قضاوت ارزیابی و تصمیم گیری کارفرمایان و استفاده کنندگان و سرمایه گذاران هستند به این دلیل دقت در کیفیت ترسیمات و ارائه ی درست طرح اهمیت زیادی دارد.

با توجه به این که همگان نمیتوانند نقشه هایی فنی را درک کنند از ماکت و ترسیمات سه بعدی و بهره گیری از امکانات رنگ و سایه روشن، استفاد ه می کند. تا پروژه ملموس و قابل درکی باشد. برای تفهیم طرح به دیگران ترسیم، ارئه دقیق و زیبایی طرح و حتی ساخت ماکت اهمیت به سزایی دارد.در این مرحله کمبودهای احتمالی طرح را تشخیص می دهند و در مراحل بعد آنها را اصلاح می کنند به همین دلیل سرنوشت هر طرحی به نحوی ترسیم و ارائه آن بستگی دارد.

ارائه ی نقشه های فاز یک معماری اغلب برای ایجاد حس عمق در پلان داخل دیوارها پررنگ می کنند و مبلمان فضاها رابرای قابل درک ترشدن فضاها، ترسیم می کنند.

نقشه های فاز دو ساختمان:

نقشه های فاز یک ساختمان دقت و اطلاعات لازم برای اجرای ساختمان راندارند.برای مثال در آن نوع فونداسیون ها،ابعاد ستون ها،مسیر لوله ها،جنس و جزییات درها و پنجره ها،؛مصالح کف سازی،محل استقرار لامپ ها و...مشخص نشده است. ازاین رو  برای اجرای هرساختمان با بهره گرفتن از نقشه های فاز یک،تقشه های اجرایی(فاز دو)آنرا تهیه می نمایند.

نقشه فاز دو ساختمان شامل موارد زیر است:

نقشه های فازدومعماری:

که توسط مهندس معمار طراحی می شود که مشخصات کامل مصالح و جزییات اجرایی قسمت های مختلف ساختمان را تعیین می کند.

نقشه های فازدوسازه:

که توسط مهندس طراح سازه ، محاسب ساختمان   ونقشه ای سازه انجام می شود و به معرفی مشخصات فونداسیون ها،ستون ها،تیرها و پوشش سقف ها می پردازد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()