0سبد خرید
جستجوی پیشرفته

الکترود

الکترود(Electrode)  جوشکاری چیست؟

مفتولی است از جنس فلز یا گرافیت که با پوششی فلاکسی احاطه شده است و جریان برق را از خود عبور میدهد. به آن سیم جوش یا الکترود هم میگویند که بوسیله آن میتوان جوشکاری را انجام داد. اینکه جوشکار از چه جنس الکترودی استفاده کند به تجهیزات جوشکاری بستگی دارد و همچنین بسته به هدف از جوشکاری الکترود های مختلفی استفاده میشود. الکترود های جوشکاری برای پر کردن فضای خالی بین دو سطح به صورت دائم و مستحکم کاربرد دارند.

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

در واقع الکترود فلزی رسانا است که دارای پوشش غیر فلزی و نیمه رسانا است و با قرار گرفتن در مدار با یک فلز رسانای دیگر بین آنها ارتباط برقرار میکند. در هنگام جوشکاری با پر کردن فضای خالی بین، دو قطعه را به هم متصل میکنند. پوشش ها از جنس آزبست، خاک رس، اکسید سدیم، آهک و سلولز میباشند.

 

 کاربرد الکترود میکا و آما

خرید الکترود جوشکاری با توجه به کاربرد مورد نظر و قیمت الکترود انجام می گیرد. برای خرید الکترود جوشکاری باید به سایز آن و کیفیت آن توجه کرد. در اکثر مواقع جوشکاران پیشنهاد خرید میکا و آما را می دهند. مثلا برای جوش دادن میلگرد انتهای پایه فنس و همچنین جوش دادن میلگرد ها به سقف برای بستن رابیتس با استفاده از سیم رابیتس بندی ، الکترود میکا و آما استفاده می شود. آما و میکا در دو نوع الکترود E 7018 و E 6013 توسط شهر مفتول به فروش می رسد که در مورد نحوه نامگذاری آن در ادامه توضیح داده خواهد شد. الکترود 7018 و 6013 آما و میکا در بسته بندی های 5 کیلویی به بازار عرضه می شود و در هر کارتن 4 بسته 5 کیلویی موجود است. فروش الکترود به صورت کیلویی و بسته ای انجام می گیرد و قیمت آن به صورت کیلویی محاسبه می شود و همانطور که گفته شد برای محاسبه قیمت هر بسته باید وزن بسته که 5 کیلویی است را در قیمت هر کیلوگرم از آن ضرب کرد. 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()